Dotacje unijne budowa, czy warto ?

Dotacje unijne budowa, czy warto ?

Mam pytanie odnośnie dotacji unijnych w województwie dolnośląskim. Czy w połowie roku też coś wychodzi. Czy to tylko na początku. A może orientujecie się w firmach, które pozyskują fundusze? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

dermuster

Posty: 3

 
Osobiście jestem pełna obaw i nie próbuję. Boję się, iż mogę stracić pieniądze na usługę takiej firmy i co później. To podobno niemałe kwoty. Chętnie skorzystałabym z dotacji unijnych, ale najpierw przydałoby mi się doświadczone doradztwo, najlepiej bezpłatne.

dziubbek56

Posty: 16

 
Nie do końca byłem przekonany co do firm konsultingowych, ale nie udało mi się samodzielnie pozyskać dotacji unijnych :( w zeszłym roku. Teraz też planuję właśnie skorzystać z jakiejś profesjonalnej pomocy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że nie będą to stracone pieniądze.

Różyczka

Posty: 11

 
To renomowana firma, która od a do z zajmuje się dotacjami dla gospodarstw rolnych http://eskel.pl. Nie mam co do niej żadnych zastrzeżeń. W moim przypadku okazali się ekspertami. To dzięki nim udało mi się ruszyć z dość nietypowym biznesem. Rzeczywiście polecam się skontaktować.

Dzidzia

Posty: 6

 
Też zastanawiam się, czy to nie aby za sporo za takie usługi pozyskiwania dotacji unijnych. Mam cel ruszyć z tematem na razie samemu. Zobaczyć w ogóle, o co chodzi. Mamy czas do 2020 ;)

benia32

Posty: 5

 
Wyprowadzę cię z błędu, bo mnie akurat udało się otrzymać fundusz bez pomocy specjalistów :) Na zeszły rok dotacje unijne w poznaniu były atrakcyjną sumą. Myślę, że w tym roku jest podobnie. Jedno o czym trzeba pamiętać to biznesplan, do którego nie da się przyczepić :D

dspk666

Posty: 18

 
Też zastanawiam się, czy to nie aby za dużo za takie usługi pozyskiwania dotacji unijnych. Mam zamiar ruszyć z tematem na razie samemu. Zobaczyć w ogóle, o co chodzi. Mamy czas do 2020 ;)

Alfonsik5

Posty: 9

 
Bo właśnie na dotacjach dla gospodarstw rolnych mi zależy, ale nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś rzetelnego doradztwa. Niekiedy wydaje mi się, że wiem o wiele więcej od takich firm, bo przestudiowałem już chyba wszelkie możliwe strony :D

Marko

Posty: 7

 
Można przejść sobie szkolenia w ramach dotacji unijnych w zielonej górze i próbować samemu. Na takich warsztatach można się sporo dowiedzieć, nauczyć pisać wniosek. Ogólnie wiedza przydaje się też później w prowadzeniu firmy.

Marko

Posty: 6

 
Myślałem, że jest nieco prościej. Troszkę mi szkoda wydawać pieniędzy na taką pomoc. Wiem, że znajomemu udało się bez problemu, działając na własną rękę. Z tego co się orientowałem dotacje unijne dolnośląskie są jedne z większych, więc może zatem. To chyba sporo kasy za takie usługi. Ile dokładnie ktoś wie?

labuh

Posty: 10